23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni SAYIN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Sayın, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“23 Nisan 1920’de Türk Devleti’nin kurtuluşunun ve kuruluşunun gerçekleşmesini sağlayan TBMM’nin açılışıyla milletimiz bağımsızlığından ve milli egemenliğinden asla taviz vermeyeceğini bütün dünyaya ilan edilmiştir.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inananmış, bayramı Türk ve dünya çocuklarına armağan etmiştir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün siz çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl ilk kez evlerimizde kutlayacağız. Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan, özgürce düşünen çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelemizin adı bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarını rahmetle anıyor; bu yıl coşkusunu evlerimizde yaşayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılını en içten duygularımla kutluyorum.”

En Çok Okunan Haberler